40 Év Feletti Félhosszú Frizurák

Terhesseg Alatt Elmehet Bennem A Parom: Nem Lesz Baja A Babának? (10 Tévhit) | Kismamablog

  1. Nem lesz baja a babának? (10 tévhit) | Kismamablog
  2. 6hetes terhesen a párom elmehet bennem? Nemgáz ez?

Tisztelt Attila, 27 éves, 7 hónapos terhes nő vagyok. A párommal már régóta együtt vagyunk, végre összejött a baba. Csak az a probléma, hogy mióta terhes vagyok, a párom egyáltalán nem kíván engem, amit valamilyen szinten megértek, mert tudatában annak, hogy egy csöppség van a pocakomban, elriasztja a szexualitástól. Azonban a gond avval van leginkább, hogy semmilyen más módon sem közeledik felém, amit azért nehéz megértenem, mert tudom, hogy minden ember életében fontos a szexualitás, ő viszont egy csepp jelét sem mutatja annak, hogy már hiányozna neki egy kis együttlét. Sosem közeledik, én néha próbálkozom, de akkor is általában elutasítást kapok, avval az indokkal, hogy nem minden a szex. Én ezt tudom, de vágyom rá, hogy kicsit együtt legyünk, mindegy, milyen téren. Félek, hogy ez a szülés után sem fog megváltozni, mi van, ha többé már nem kíván a férjem? El vagyok keseredve emiatt. Már arra is gondoltam, hogy netán van valakije, de végül kizártnak tartom. Semmi más jelét nem látom annak, hogy szeretőt tartana.

Nem lesz baja a babának? (10 tévhit) | Kismamablog

2008. 06:56 Hasznos számodra ez a válasz? 5/5 A kérdező kommentje: Köszike Nektek!! :-)))) Jó egészséget!!! Kapcsolódó kérdések:

Ehhez hozzájárul a látszólagos információbőség is: rengeteg mindent hallasz a terhességről, a kockázatokról és veszélyekről, viszont azt sosem teszik hozzá, hogy pontosan mitől kell tartanod, milyen jelekre kell figyelned és hogy egyébként a legtöbb rendellenességnek és problémának igen kicsi a valószínűsége. Következzenek hát a félelmek és a hozzájuk kapcsolódó tévhitek: 1. tévhit "Keményedik a pocakom" Gyakori probléma, hogy az anyuka hall a pocakkeményedésről és azt hiszi, hogy amikor kemény a pocakja, akkor az már gond. Az a helyzet, hogy a baba növekedésével párhuzamosan egyre gyakrabban keményedik meg ideig-óráig a pocak, ezt egész egyszerűen a baba mozgása okozza. A valódi pocakkeményedés tulajdonképpen már igazi méhösszehúzódás (ezért kell rá figyelni) és inkább a derekadban érzed, mint a pocakodon. Ha ilyen derékfájós, erőteljes keményedésből érzel sokat a 2. harmadban, akkor azt mindenképpen említsd meg az orvosodnak. 2. tévhit "Antibiotikumot szedtem" Az első 6 hétben a babának nem árt semmilyen gyógyszer, ezután pedig minden egyes gyógyszer bevételét meg kell beszélned az orvosoddal.

5. tévhit "Furcsa fájdalmaim vannak" Ahogy a baba nő a pocakban és a hormonháztartás is átalakul különféle szokatlan fájdalmakat tapasztalhatsz magadon, emiatt azonban nem szabad megijedni. Az első harmadban például hetekig menstruációhoz hasonló (kicsit enyhébb) alhasi fájdalmaid lehetnek. A 2. harmadban a baba növekedésével párhuzamosan hol itt, hol ott érezhetsz alhasi fájdalmakat, derékfájást, a 3. harmad jellegzetes fájdalmai pedig: a hólyagon csücsül a baba, a derekad fáj (a pocak mérete miatt), a szeméremcsontod tájékán fáj. 6. tévhit "Nem szabad mozogni az első harmadban" Ha korábban sportoltál, akkor nyugodtan sportolhatsz az első harmadban is. Ha korábban nem sportoltál, akkor az első harmadban csak kevésbé megterhelő mozgásformákat érdemes végezni (pl. séta, úszás) – ezek az állandó émelygésre is jó hatással lehetnek. A mozgást csak annak kell teljesen abbahagynia, akinek az orvos ezt kifejezetten megtiltotta. 7. tévhit "Jaj, beteg lettem" Semmi gond. Egy influenza vagy megfázás még nem tesz kárt a babában.

Több olyan betegség van, amit antibiotikummal kell gyógyítani a terhesség alatt is, ilyen esetben azonban a gyógyszer ártalmatlan és nem okoz kárt a babának, amennyiben az orvos utasításait betartod. Sokkal nagyobb kárt okozhat maga a betegség, ha nem kezeled ki. 3. tévhit "Folyásom van" A terhesség alatt nagyon gyakori az erőteljes folyás, emiatt nem kell aggódnod. A második harmad végefelé, de legkésőbb a harmadik harmadban nagyon erőteljes, színtelen vagy fehér folyás jelentkezhet, ez is normális. Ha a folyás, sárga vagy barna és szaga van, akkor érdemes orvoshoz fordulnod (de kárt ez sem okozhat a babában, ameddig zárt a méhszáj) 4. tévhit "Nincsenek tüneteim" Az első harmadban sok anyuka megijed, akinek egyáltalán nincsenek a "nagykönyvben" megírt tünetei, vagy elkezdenek alábbhagyni a koraterhességi erőteljes tünetek. Emiatt azonban nem kell aggódni. A 10. hét táján, de legkésőbb a 14. héttel teljesen elmúlnak a koraterhességre jellemző kellemetlenségek és jópár hétig szinte egyáltalán nincs tünete a terhességnek, mert a pocak még nem nő olyan erőteljesen, a baba még nem mozog, ez azonban így van rendjén.

  • Terhesseg alatt elmehet bennem a parom su
  • Bob marley three little birds dalszöveg magyarul
  • Külföldiek Munkavállalása Magyarországon
  • Terhesseg alatt elmehet bennem a parom movie
  • Temetői nyitvatartás - dunaharaszti online

6hetes terhesen a párom elmehet bennem? Nemgáz ez?

terhesseg alatt elmehet bennem a parom 2

Figyelt kérdés Sziasztok! 6hetes terhes vagyok, és a párommal most merünk(mert eddig nagyon féltünk! ) picit jobban-szenvedélyesebben szeretkezni, szeret bennem elmenni, ezt mennyire lehet ilyenkor, és egyáltalán az egész terhesség alatt??????? vagy inkább ezt mellőzzük???? Köszike előre is!! 1/5 anonim válasza: 100% Ha a doki nem mondta, hogy nem szabad szexelni, akkor lehet bármikor:-) Nem lesz semmi probléma, ha benned megy el. 2008. aug. 26. 22:25 Hasznos számodra ez a válasz? 2/5 A kérdező kommentje: Szia! köszi gyors vá még 1szer voltam doc-nál nagyon nemvolt közlékeny kedvében, majd jövőhéten kell visszamennem, akkor már csak tudok tőle ilyeneket is kérdezni!..... mégegyszer köccy!! :-))) 3/5 anonim válasza: 100% Csak a terhesség vége felé nem ajánlatos, mert a spermium beindíthatja a szülést. De az elején nincs ilyen hatása. 37 hetes kismama 2008. 27. 06:54 Hasznos számodra ez a válasz? 4/5 anonim válasza: 100% Szia! Persze, nyugodtan. Ami neked jó, az jó a babának is. Amennyiben nincs semmi komplikáció (görcsölés, vérezgetés) hajrá!

A terhességgel együttjár az aggódás, ez teljesen természetes, sokan viszont mesteri szintre fejlesztik ebbéli képességeiket és már-már képesek minden fiziológiai jelről azt gondolni, hogy ettől valami baja lesz a babának. Nézzük végig, mi minden miatt szoktak az anyukák feleslegesen aggódni! Elöljáróban elmondanám, hogy manapság a rohanó, elfoglalt életünk miatt nem igazán szoktunk magunkra, a belső történéseinkre figyelni. A legtöbb nőnek fogalma sincs róla, hogyan alakul a ciklusa, mikor mit érezhet, ezért szokott gyakran már a fogamzás, a peteérés megfigyelése is gondokba ütközni, nem is szólva arról, amikor azt kellene megállapítanod, hogy vajon most teherbe estél-e vagy sem. Egész egyszerűen nem tudunk befelé figyelni, és amikor ezt elkezdjük, akkor minden jelenség, amit magunkon tapasztalunk furcsának tűnik. Abban a pillanatban azonban, hogy rájössz, egy baba lakik a pocakodban, elkezdesz befelé figyelni és mivel egy csomó új tünetet tapasztalsz magadon, aggódni kezdesz a baba miatt.

Nem tudom, mit tegyek, hogy újra a nőt lássa bennem... Előre is köszönöm válaszát. Kedves "Kétség"! Korábban kaptam egy levelet: írója felvázolt egy jelenséget, melynek lényege, hogy a várandós kismama hormonális változásaira a férj csökkent szexuális étvággyal reagál – ezzel biztosítva a közös gyermek egészségét. A leírt jelenségre rákeresve azonban nem találtam olyan leírást, amely ennek létjogosultságát tudományosan is alátámasztotta volna. Számos internetes oldalon olvashatjuk a terhesség alatti szexuális életre vonatkozó kérdéseket – pro és kontra érvekkel. Olvastam olyan szakember véleményét is, aki szerint a férfiak hajlamosak "másként" tekinteni a kismamára, ami a szexuális vágy alábbhagyásával jár együtt. Ez jó esetben átmeneti állapot, és vagy a terhesség későbbi szakaszában, vagy a születést követően megszűnik. Ugyanakkor az is megeshet, hogy ez az állapot továbbra is fennáll, esetleg a születést követően is. Ebben az esetben persze korántsem "normális" vagy "egészséges" állapotról beszélünk, aminek hátterében más tényezők is állhatnak.

Ami veszélyes, az a magas láz, amit hűtőfürdővel vagy gyógyszeresen érdemes lenyomni. 8. tévhit "Megrövidült a méhnyak" A legtöbb nőnél a 2. harmad végefelé már előfordul, hogy megrövidül a méhnyak (2000 vagy 2100 értéket írnak a kiskönyvbe). Ez egyáltalán nem jelent problémát, ettől még nem fog korábban születni a baba, általában csak a baba nagy súlya okozza, ezért nincs szükség arra, hogy emiatt egész nap feküdnöd kelljen. A probléma az, ha a méhszáj teljesen kinyílik (tehát a leleten 3111, 2111 vagy 1111 szerepel), ilyenkor valóban fekvésre van szükség. 9. tévhit "Nem lett jó az AFP" Az AFP magas vagy éppen alacsony értéke önmagában nem jelent semmit. Ez a lelet önmagában nem diagnózis értékű, hanem csak utalHAT egyes rendellenességek meglétére. Ha az AFP értéke nem az ideális értékek között alakul, akkor további vizsgálatokra van szükség és ezek alapján mondják ki a rendellenesség valószínűségét az orvosok. Az AFP értéke 0, 7 és 2, 5 MOM között normális. 10. tévhit "Furcsán mozog a baba" A baba mozgásában lehetnek változások.

Thu, 25 Nov 2021 00:31:51 +0000
eladó-opel-zafira-pest-megye